Студентські будні

Міжнародний день дарування книг

Читати – модно. І сьогодні читання, як і ЗСЖ, до якого воно цілком концептуально вписується, можна сказати, в тренді. Захоплююче, престижно і розвиваюче. Ще й активно стає популярнішим.

Починаючи з 2012 року, 14 лютого, окрім відомого усім Дня Святого Валентина, відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day).

До акції святкування Міжнародного дня дарування книг приєдналися студенти 21, 22, 23, 24 груп спеціальності Готельне обслуговування. Із захопленням від процесу дарування усі бажаючі мали нагоду поділитися «звільненою» від полиці книгою із друзями, і отримати у подарунок нову книгу. Звичайно, такий процес наповнений приємними емоціями від очікування сюрпризу, формуючи у студентів доброзичливі стосунки і дружню атмосферу в групі.

День дарування книг – свято, яке стало міжнародним завдяки американці Еммі Бродмур, яка на питання свого сина: Чому немає такого дня в році, коли люди дарують один одному книги просто так? – вирішила заохотити міжнародну спільноту до дарунків і за допомоги численних волонтерів ми відмічаємо цей день даруючи книги.

Буккроссинг - хоббі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Це добровільний процес визволення книг, коли людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, потяг, станція метро), для того, щоб інша випадкова людина мала змогу цю книгу знайти та прочитати; та ж у свою чергу повинна повторити цей процес. Спостереження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сайти в мережі Інтернет.

З українським буккросингом співпрацюють багато магазинів, кафе, ресторанів, салонів, клубів, бібліотек. Вони відкривають «безпечні полиці», або «зони буккросингу» де книги залишаються у відносній безпеці і не потраплять до смітника.

Якщо і у вас є стоси книжок, які ви вже прочитали, а позбутися їх не наважуєтеся – запрошуємо приєднатися до концепції «розумного споживання» звільнивши книгу з полону пилу та полиць.

В Україні чимало місць активного книгооберту. Так, є спеціалізовані сайти для обміну книгами і останніми літературними новинками, створюються нові місця для буккросингу. Активістів об’єднує, наприклад, bookcrossing.com. Інтерфейс сайту перекладено на 16 мов. Приєднуються до полиць буккросингу і в соціальних мережах.

Класичний буккросинг передбачає реєстрацію книги на офіційному сайті. Після цього їй присвоюють індивідуальний номер, а на обкладинку кріпиться спеціальна наклейка або ярличок, що говорить про те, що книгу не втратили, вона бере участь у буккросингу. Книга залишається в місці, де майбутні читачі зможуть її забрати, написати про неї відгук і відмітити дані книги на сайті. Таким чином люди бачать, де знаходиться те чи інше видання.

Знання зі сторінок книжок мають бути доступними широкому колу читачів. І погодьтеся, що далеко не завжди є можливість придбати бажану книгу. Адже сьогодні друкована продукція – задоволення не з дешевих. А буває, що видання вже вийшло з продажу. У цьому випадку теж корисним є буккросинг. І це хороше рішення, щоб не зберігати вдома те, що вам вже не потрібно, але потрібно іншим.

Викладач-методист, Попова О.В.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається

Log in