Студентські будні

Практика у Німеччині

Від українок до німкень!

Нещодавно ми повернулися зі стажування в Німеччині.

Одразу хочу подякувати  Яблонській Олені Стивенівні за сприяння можливості пройти стажування в одній із країн Європи – Німеччині.

Це не просто стажування і практика, це – можливість розбавити своє життя іншими фарбами, спробувати себе в іншому амплуа:  в ролі офіціанта, бармена, бариста, продавця, касира та в багатьох інших професіях, про які ми навіть не замислювалися.

Хоч наша професія пов’язана, насамперед, з роботою в готелі, проте, працюючи в кафе, ми отримали масу задоволення та, найголовніше, величезний досвід і навички. Звичайно, це завдячуючи чуйному та привітному персоналу, який не тільки навчав нас, а й створив родинну атмосферу.

Незважаючи на досить щільний графік роботи, у нас був час подорожувати. Ми не мали можливості об’їхати всю Німеччину, проте достатньо було й невеликої території, щоб зрозуміти культуру і традиції нації, отримати незабутні враження і емоції від цієї країни.

Безумовно, перше, що цікавить усіх та з чим у нас дійсно виникали проблеми, – мова, мовний бар’єр із персоналом та гостями. Щодо цього я хочу дати одну пораду: «Не варто їхати, щоби вивчити мову,– треба вчити, щоби поїхати». Звичайно, адаптувавшись, ми могли краще говорити та розуміти, але перший час ми користувались тим словниковим запасом, який сформувався завдяки навчальним заняттям німецької та англійської мов. За що хочемо подякувати викладачам цих дисциплін, а особливо – Дятел О.Ф. та Жарко О.О.

Також ми вдячні відділу практики та адміністрації коледжу, які забезпечують наших студентів можливістю закордонного стажування!

І наостанок, хотілось би додати, що не варто боятися: нехай ви не знаєте досконало мови, це інша країна чи новий рід заняття: головне – бажання, наполегливість та витримка. І у вас все вийде!

 

Підготувала студентка 41-ГРС(ГО) групи,

голова студради відділення ТіГО, Мариненко Анна

Log in