Прогулянки Київськими паркамНадворі весна, сонце так і запрошує нас на прогулянки рідною вулицею, містом, країною. Давайте здійснимо прогулянку київськими парками. Сьогодні Київ нараховує 127 парків, 500 скверів, 78 бульварів.

Kiev Fashion

Park на Пейзажній алеї

Цей вишуканий і затишний парк знаходиться в центрі міста. Дістатися сюди дуже легко - від Золотих Воріт, Львівській чи Софійській площі - пару хвилин ходьби, з Андріївського узвозу взагалі рукою подати.


Лиса гора

Лиса гора до 1982 року була недоступна для простих городян : вона вважалася важливим стратегічним об'єктом і була оточена колючим дротом. Територія Лисої гори вважається наповненою стародавньою силою, тут можна побачити відтворене язичницьке капище. Не варто лякатися, якщо в одному з місцевих ярів ви раптом натрапите на відьом, чаклунів або лицарів - швидше за все , це не нечиста сила, а любителі рольових ігор та історичних реконструкцій. На травневі та "зелені" свята тут влаштовують багатолюдні гуляння в стилі наших предків. Як дістатися: можна пішки від ст.. м. «Видубичі».


Феофанія

Від інших парків Києва Феофанія відрізняється тим, що тут можна не тільки погуляти, але й зцілитися , адже тут знаходиться монастир і собор Святого великомученика і цілителя Пантелеймона . Як дістатися: від ст. м . «Либідська » на тролейбусі №11 або маршрутному таксі №156 до зупинки « Метрологічна ».


Голосіївский парк ім. М. Рильского

Над перетворенням території Голосіївського лісу в парк трудився ще архімандрит Петро Могила в середині XV ст. Його справу продовжили триста років потому: в 1957 р міська влада заклала тут парк , який повинен був стати однією з головних зон масового відпочинку в Києві. Як дістатися: Тролейбусами №№4 , 12 до зуп. «Парк ім. Рильського ».

Парк Нивки

У радянський час він називався Парк ім. XXII з'їзду КПРС і повністю виправдовував цю назву. До цього 55 десятин тутешньої землі займали угіддя колишньої дачі київського генерал -губернатора Іларіона Васильчикова , розташовувалася резиденція керівників Української РСР. Як дістатися: на метро до ст. м . «Нивки» або «Берестейська» ; тролейбусами №5 і №7 до зуп. «Парк Нивки».


Березовий гай

Горбистий парк з густою, рослинністю відомий насамперед завдяки розташованому тут будиночка Тараса Шевченка, який кияни також називають « Хата на Пріорці». Як дістатися: тролейбусом №25 від ст. м . «Петрівка» до зуп. «Вул. Білицька ».


Парк «Кинь-Грусть»

Появу у цій місцевості такої поетичної назви пов'язують з відвідуванням Києва імператрицею Катериною II в 1787 році. Стверджують, що саме тут серед пагорбів і озер імператриця звернулася до свого зажуреного фаворита Потьомкіназі словами: «Григорий, кинь грусть! Посмотри, какая краса гругом!». Як дістатися: від ст. м. «Лук'янівська» тролейбусом №18 до кінцевої зупинки « вул. Сошенко »..


Кітаєво

Ще в дохристиянські часи в цьому урочищі було язичницьке городище Китаєво.Ця назва, швидше за все, відбулося від тюркського слова «Китай» - стіна, укріплення. Сьогоднішнє Китаєво - це східна частина Голосіївського лісу, вона розташована між проспектом Науки, Червонопрапорної і Китаївській вулицями. Як дістатися: від ст. м. «Либідська» автобусом №52 до зупинки «Школа №122»


Парки біля Дніпра


Парк Дружби народів

Один з найбільших і зелених парків Києва створено в 1972 р За одне відвідування обійти його вздовж і впоперек не вдасться: територія парку займає північну частину Труханового острова і острів Муромець, що в сукупності становить порядку 780 га. Як дістатися: від ст. м. «Петрівка» на будь-якому транспорті, що йде в бік Троєщини до зуп. «Парк Дружби народів».


Гідропарк

До Другої світової війни тут стояв робоче селище Передмостова Слобідка, який у воєнні роки повністю зруйнували фашисти. Після війни його вирішили не відновлювати, а перетворити острів на зону відпочинку. Зараз Гідропарк має репутацію злачного місця. Як дістатися: до ст. м. «Гідропарк»; машиною по мосту Метро.


Парк Моряків

Невеликий і затишний парк Моряків розташований серед промислової забудови на Рибальському півострові. Головна його визначна пам'ятка - монітор «Желєзняков», корабель-меморіал, встановлений тут в 1967 році. Але дорога сюди на транспорті не займе багато часу.Як дістатися: від ст. метро «Контрактова площа» на автобусі №53 до зупинки «Рибальський півострів».


Наводницький парк

Якщо комусь назва цього парку ні про що не скаже, то вже центральний його об'єкт відомий навіть тим, хто ніколи не був у Києві. Це візитна картка столиці - пливе по хвилях Дніпра човен із засновниками Києва, Києм, Щеком, Хоривом і сестрою їх Либіддю. Як дістатися: від ст. м. «Контрактова площа» на автобусі №51 до зуп. «Парк відпочинку».


Парки в центрі Києва


Ботанічний сад ім. Гришка

Це, без сумніву, головний київський парк. Його пейзажі бачив кожен киянин - якщо не вживу, то, принаймні, на соціальній рекламі в стилі «Як тебе не любити». Як дістатися: від ст. м. «Дружби народів» по ??вул. Цитадельній на тролейбусі № 14 або автобусі №62 до кінцевої зупинки. Кожен місяць в Ботанічному саду ім. Гришко що-небудь та цвіте:

Крокуси: середина березня - початок квітня

Підсніжники: кінець березня-початок квітня

Нарциси: початок квітня - початок травня

Сад магнолій: початок квітня - середина травня; початок липня - кінець серпня

Тюльпани: середина квітня - середина травня

Іриси: початок травня - початок липня

Півонії: середина травня-середина червня

Сад троянд: початок червня - кінець жовтня

Лілії: кінець червня-кінець липня

Жоржини: початок липня - початок жовтня

Хризантеми: кінець серпня - середина листопада

Айстри: початок серпня - кінець вересня


Хрещатий парк

У Хрещатий парк, як підказує назва, можна увійти з Хрещатика. Точніше, з Європейської площі. Історія цього парку схожа на історію Києва в цілому. У XIX столітті він називався садом Купецького зібрання - тут стояла будівля цього самого зібрання, в якому зараз розташовується Державна філармонія. Тоді ж, у XIX ст., На території саду побудували клуб, театр і відкриту естраду. Після революції парк став називатися Пролетарським, а в 80-х роках на місці колишньої естради збудували монумент до 60-річчя возз'єднання України з Росією. Величезну арку прихильники незалежності України охрестили «ярмом», та й скульптурам українця і росіянина, що тримає орден Дружби народів, в народі придумали невтішні прізвиська. Зате красу видів на Володимирський узвіз, Дніпро і Труханів острів, що відкриваються з парку, навряд чи хтось наважиться заперечити.Як дістатися: від Європейської площі по сходах біля будівлі філармонії.


Міський сад

Нинішня несолідна назва парку незаслужено ставить його в ряд «однофамільців» з сотень інших міст і абсолютно не відображає його аристократичного минулого. З'явився ще на початку XVIII в. сад спочатку іменувався Государевим, трохи пізніше - Царським. Гучні назви давалися не просто так: кажуть, до облаштування дніпровських схилів особисто доклав руку сам імператор Петро Великий. В кінці XIX ст. сад став центром дозвілля заможних городян, в ньому з'явилися розважальні заклади. Сьогоднішній Міський сад - це умовна територія від Петровської алеї до Маріїнського палацу. Кияни знають його насамперед завдяки невеликому, але вельми цікавого Паркового мосту (він же Міст закоханих, він же Чортів місток). Багато хто помилково вважає, що міст був дипломною роботою Євгена Патона. Насправді відомий вчений виконав проект моста на замовлення міської влади, вже коли був професором Київського політехнічного інституту.Як дістатися: від Європейської площі до Арки Дружби народів, звідти вгору по сходах через Хрещатий парк.


Маріїнський парк

Створений в 1874 р парк отримав свою назву від Маріїнського палацу, побудованого для імператриці Марії Олександрівни. За час свого існування невеликий парк обростав все новими і новими пам'ятками. Як дістатися: від ст. м. «Арсенальна» пройти направо по вул. Грушевського.


Володимирська гірка

«Найкраще місце в світі», - так написав про цей парк Михайло Булгаков у романі «Біла гвардія». Думка письменника і зараз розділяють десятки фотографів з величезними об'єктивами і художників з мольбертами, яких завжди можна зустріти у парку. Як дістатися: від Європейської площі вгору по вул. Трьохсвятительській, парк буде праворуч.


Парк Слави

Повна назва цього парку - Меморіальний комплекс «Парк Вічної слави воїнам Великої Вітчизняної війни». За задумом він дуже схожий на аналогічні парки в багатьох великих містах колишнього СРСР. Здалеку видно вражаючий 27-метровий обеліск Слави, біля його підніжжя знаходиться могила Невідомого солдата, а до обеліска веде Алея Героїв з іменами загиблих солдатів. Для відвідувачів парк цікавий тим, що звідси відкривається прекрасний вид на собори Києво-Печерської лаври. Як дістатися: від ст. м. «Арсенальна» пройти по вул. Гетьмана Мазепи до готелю «Салют», перейти пл. Слави через підземний перехід.


Печерський ландшафтний парк

Печерський ландшафтний парк з'явився в 1981 році разом з меморіальним комплексом «Музей Великої Вітчизняної війни». Як дістатися: від ст. м. «Арсенальна» по вул. Гетьмана Мазепи через пл. Слави.


Паркова алея (Аскольдова могила)

Біля місця, де похований легендарний варяг Аскольд, до 30-х років минулого століття знаходилося відоме в Києві кладовище. Неподалік від Аскольдової могили стоїть пам'ятник Андрію Первозванному, благословившему Київ з дніпровських круч дві тисячі років тому. Як дістатися: від ст. м. «Арсенальна» по вул. Івана Мазепи дійти до пл. Слави, потім спуститися по Алеї героїв Крут до площі Андрія Первозванного.


Кукушкіна дача

До цих пір ще є в Києві місцевості з дивними назвами, походження яких обросло міфами або просто загубилося у віках, тому ніхто вже достовірно не скаже, звідки пішов той чи інший топонім. «Кукушкіна дача» -як раз один з яскравих прикладів того, як багато може бути трактувань у назви місцевості. Хтось вважає, що територією північніше Аскольдової могили і нижче Міського саду в XIX в. володіла якась мадам Кукушкіна. А хтось переконаний, що заповідну тишу дніпровських круч періодично порушували підрахунком років зозулі. Є також версія, що це місце служило притулком для безпритульних і босяків, отаких «зозулиних дітей». Так що цілком можливо, що саме завдяки їм так стали називати ділянку нижче Паркової дороги. Як дістатися: від Європейської пл. направо на вул. Грушевського, перед стадіоном «Динамо» наліво, йти до кінця Петровської алеї.


Парк ім. Шевченко

У XIX ст. це був зовсім не парк, а сквер. Називався він Миколаївським, на честь імператора Миколи I, пам'ятник якому був встановлений в 1869 році в самому центрі парку. Але часи змінилися, і в 1939 році на місці монумента цареві, навпроти червоного корпусу університету був встановлений пам'ятник Тарасу Шевченку. Як дістатися: від ст. м. «Університет» пройти вгору по бульвару ім. Шевченко до перетину з вул. Володимирській.


Ботанічний сад ім. академіка Фоміна

Ботсад був заснований в 1839 р Тоді, як і зараз, він перебував під опікою Київського університету. Як дістатися: від виходу зі ст. м. «Університет» пройти по бульвару Шевченка в бік центру, наприкінці забору повернути в арку праворуч.


Пейзажна алея

У гостей Києва це місце зазвичай коштує одним з перших пунктів у списку пам'яток. Як дістатися: по вул. Володимирська, не доходячи до початку Андріївського узвозу, - в провулок наліво.


Замкова гора

Сама по собі гора хоч і не дуже висока, проте з неї можна помилуватися Подолом і лівобережною частиною Києва. Крім того, з Замкової гори видно старовинну вулицю Воздвиженську, на якій нині розташувалися яскраві різнокольорові будиночки. Як дістатися: з Андріївського узвозу наліво по сходах.

 

Бажаємо всім незабутніх прогулянок Києвом

Навчально-виробнича лабораторія «Туристична фірма»


 

Увага!

26 квітня 2018 року з 9.00 до 15.00 відбудуться вибори директора Київського державного коледжу туризму та готельного господарства в актовій залі коледжу за адресою: м. Київ, вул. Жмаченка, 26.

Детальніше

Увага! До відома батьків та студентів! Нові банківські реквізити, з січня 2018 року

Для оплати за навчання:

МФО 820019

р/р 31556240117499

Для оплати за гуртожиток:

МФО 820019

р/р 31553240217499

Код ЄДРЦОУ 05408295


Київський державний коледж туризму та готельного господарства запрошує 
12-го квітня о 16.00 на День відкритих дверей!
(актова зала коледжу)
Консультації та запис на підготовчі курси до вступу в коледж
каб. 101 та за тел.
228-95-46, 543-13-03


Рейтинговий список студентів зима
2017 / 2018 н.р.

Дистанційне навчання

ОГОЛОШЕННЯ!!!

Проходження атестації в Київському державному коледжі туризму та готельного господарства для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання в системі вищої освіти, здобутих на тимчасово окупованій території України після 20 лютого 2014 року. Детальніше...

НОВЫЕ РЕКВИЗИТЫ
С ЯНВАРЯ 2016г.!

Для оплаты 
за учебу: 
МФО 820172
р/р 31257285117499

Для оплаты
за общежитие:
МФО 820172
р/р 31254285217499